2017-Yamaha-YZF-R6-Thunderhill-Jensen-Beeler-06_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Yamaha YZF-R6 2017

Овој модел е нешто повеќе од само обична пластика како што го опиша еден новинар. Меѓу големиот број на новитети тој има контрола на тракцијата, ABS сопирачки и нова суспензија. Иако за Јапонскиот производител тој е повеќе еволуција отколку револуција, Yamaha R6 е  одлична машина која сакаме да ја споделиме со вас денес. Yamaha не […]

AM1-1_Easy-Resize.com (1)
АВТОМОТО ДОМА

ЕДЕН ОД САМО 77: Се продава Aston Martin One-77

Егзотичниот британски дијамант е украсен со Aviemore Pearl боја на каросеријата, има врвен ентериер, а одометарот покажува само 1.174 изминати километри. За секого кој е во колекционерско-ексклузивниот бизнис поседувањето на еден скоро нов ваков примерок е вистински успех. Егзотичниот британски дијамант е украсен со Aviemore Pearl боја на каросеријата, има врвен ентериер, а одометарот покажува […]

BMW Logo_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

BMW доби признание од читателите на магазинот Motorrad

Со победи во категоријата на спортски мотоцикли, туринг/спортско-туринг мотоцикли, „crossover“, класична категорија како и со освоени три втори и две трети места, BMW постигна уште еден импресивен резултат на деветнаесетото гласање за мотоцикл на годината. „Уште еднаш, јас сум многу задоволен од импресивниот резултат кој го постигнаа нашите мотоцикли и сакам да им се заблагодарам […]

13-227-_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Иџе ќе вози за македонскиот национален тим во ЕТЦЦ

Игор Стефановски-Иџе во новата сезона во европскиот шампионат на кружни патеки ќе вози за македонскиот национален тим. Новата сезона во шампионатот започнува на 28 април и тоа на патеката во Монца. Според распоредот, ќе се возат шест трки, а за прв пат во историјата Иџе ќе вози за македонски тим, а не како што беше […]

hitportal-sebastijan-fetel_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Фетел победник во Австралија

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел е победник на трката за Големата награда на Австралија, со која утринава стартуваше новиот шампионат во Формула 1. Германецот трката на патеката „Алберт Парк“ во Мелбурн ја заврши со повеќе од девет секунди во однос на главниот фаворит Луис Хамилтон од Мерцедес кој ја имаше пол-позицијата на стартот. Британецот ја […]

rosi-katar_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Роси има проблеми со меките пневматици на Michelin

Валентино Роси го започна MotoGP викендот во Катар со освојување на деветото место на првиот слободен тренинг. На крајот тој заостана 1.483 секунди зад тимскиот колега Маверик Вињалес. Исто како и за време на зимските тестирања, Италијанецот се уште има проблем со предниот дел на мотоциклот и овој пат се обиде да направи поинаква дистрибуција […]

Why-dont-start-on-600cc_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Зошто муабетот „ќе купам јак мотор, ама нема да возам брзо“ е голема глупост

Постојано ја слушаме оваа фраза, особено кога некој планира да го купи својот прв мотоцикл и не сака да слушне совет од поискусен возач. Ќе си речат, „Ќе бидам добро на 600/750/1000 бидејќи ќе ја почитувам гаста и мотоциклот ќе се движи оноклу брзо колку што ќе му дозволам.“ Глупости. Најголемиот одлучувачки фактор кога планирате […]

motor-ukraden_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Сакате да го продадете мотоциклот? Внимавајте на оваа класична измама 0 споделувања Сподели Твитни Додади Ми се допаѓа

Кражбите на мотоцикли се во пораст, па затоа кога ќе решите да го продадете мотоциклот, бидете многу внимателни. Поради некоја причина, се уште има луѓе кои наседнуваат на најстариот можен трик.  А тоа е кога го давате мотоциклот на пробно возење без никакво осигурување. Неодамна, еден човек од Австралија го направи токму тоа и на […]

ferrari-formula-one_3420142_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Календар на Формула 1 трки за 2017 година, возачи, тимови

Календар на Формула 1 трки за 2017 година: 26.03 Австралија Мелбурн 09.04 Кина Шангај 16.04 Бахреин Шакир 30.04 Русија Сочи 14.05 Шпанија Барселона 28.05 Монако 11.06 Канада Монтреал 25.06 Aзербејџан Баку 09.07 Aвстрија Шпилберг 16.07 Британија Силверстоун 30.07 Унгарија Будимпешта 27.08 Белгија Спа-Франкоршамп 03.09 Италија Монца 17.09 Сингапур Сингапур 01.10 Mалезија Сепанг 08.10 Јапонија Сузука […]

pozicija-menuvac-motor_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

10 начини за малку пари да го подобрите вашиот мотоцикл

Десет начини за малку пари да го подобрите вашиот мотоцикл. Исчистете го Најдобар начин да ја вратите кармата на вашиот мотоцикл е доколку го исчистите. Употребете добар спреј, четка и црево за вода и за кратко време вашиот мотоцикл ќе биде како нов.Само кога е мотоциклот чист можете да видите дали некаде му треба поправка. […]