kerpicoski-statija-intervju-960x642
ДОМА ИНТЕРВЈУА

“ДојдиВиди” интервју со Костадин Керпичоски (за актуелните политички случувања)

“ДојдиВиди” по втор пат разговара со Костадин Керпичоски, дипломиран економист, политички аналитичар и колумнист. 1.ДојдиВиди:Костадин по втор пат со интервју за нашиот портал, како сте? -Чест и задоволство е, добар сум благодарам на прашање. 2.ДојдиВиди:Какво е вашето мислење за актуелната политичка ситуација во Република Македонија? -Да не се лажиме, работите се лошопоставени во овој момент, […]

SorosDA-1250x650
ДОМА ИНТЕРВЈУА

“КУРИР” разговараше со Цветин Чилиманов(ЦЕЛО ИНТЕРВЈУ)

“ДојдиВиди” ви го пренесува во целост интервјуто на Цветин Чилиманов за порталот “КУРИР”! Зошто го започнавте движењето и која е целта на Стоп Операција Сорос? ЦВЕТИН ЧИЛИМАНОВ: За секоја акција мора да има и реакција. Во случајов станува збор за реакција како резултат на две годишна дестабилизирање на земјата со обид да се наруши политичкиот […]

se-nadevam-deka-mojata-ostavka-kje-vlijae-za-nadminuvanje-na-krizata-265607
ДОМА ИНТЕРВЈУА

Интервју на Јанкулоска за „Дневник“: Јанева требаше да утврди кој е „премиерот Р…“ на кого се повикува Заев

– Следејќи го развојот на настаните од почетокот на кризата, преку договорот за нејзиното разрешување и формирањето на СЈО, с` поочигледно станува дека една од основните задачи и цели на Kатица Јанева е токму криењето на оваа суштинска информација која практично води до одговорот за причините за двегодишната криза во која беше втурната Македонија, вели во […]

15622714_10209615719943223_8254781512834931429_n
ДОМА ИНТЕРВЈУА

ЕКСКЛУЗИВНО!!! Интервју со г-ѓа Весела Честоева, директорка на Археолошкиот музеј на Р. Македонија

Ексклузивно интервју со г-ѓа Честоева, директор на Археолошкиот музеј во Република Македонија. Почитувани, уживајте. 1.ДојдиВиди:Здраво г-ѓа Честоева, среќни празници, како сте? -Ви Благодарам се чувствувам одлично, а на читателите на Вашиот портал би сакала да упатам честитки за празниците и да посакам многу здравје успех и успешна година како на личен така и на професионален […]

13615351_10206766954475768_3192107518401721265_n
ДОМА ИНТЕРВЈУА

Ексклузивно интервју со Џесика Палашоска

  ДојдиВиди:Здраво Џесика, среќни новогодишни и божиќни празници, како си ? Здраво супер благодарам Среќни Празници и на вас и на сите читатели на ДојдиВиди да ни се за многу Години. ДојдиВиди:Каде и со кого ги поминавте празниците? Оваа година Ногодишните празници ги поминав заедно со нашите иселеници во Канада каде што имавме новогодишна турнеа […]

16118638_10154347472512992_1713822281_n
ДОМА ИНТЕРВЈУА

ЕКСКЛУЗИВНО!! Во “ДојдиВиди” со Иванка Додовска

Почитувани читатели, овој пат за вас редовните читатели на ДојдиВиди ја интервјуиравме професор Иванка Додовска. За беспрекорната соработка и комуникација ни останува само да кажеме големо БЛАГОДАРАМ! Во продолжение прочитајте го целото интервју: 1.ДојдиВиди: Иванка здраво, среќни новогодишни и божиќни празници, како сте? – Иванка Додовска: Среќни празници Костадин, благодарам на прашањето, одлично сум. 2.ДојдиВиди: […]

Macedonia's Foreign Minister Nikola Poposki looks on during an official visit to Helsinki October 1, 2012. REUTERS/Markku Ulander/Lehtikuva (FINLAND - Tags: POLITICS) NO THIRD PARTY SALES. NOT FOR USE BY REUTERS THIRD PARTY DISTRIBUTORS. FINLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN FINLAND
ДОМА ИНТЕРВЈУА

ПОПОСКИ ЗА „ЛА ВЕРИТА“: Сорос да престане да ја дестабилизира Македонија (ИНТЕРВЈУ)

Лобито на Сорос финансираше македонски невладини организации со сума којашто се доближува до 5 милиони годишно. Практично, истата сума којашто владата успеа да ја обезбеди со кампањите за поддршка на здравствените проекти и на проектите за стручно оспособување, вели Никола Попоски во интервју за „Ла Верита“ Категоричен став дека Македонија сака да стане дел од […]

15590651_696208347220799_1076594363947282513_n
ДОМА ИНТЕРВЈУА

ЕКСКЛУЗИВНО!! Во “ДојдиВиди” со Марија Дулевска(Директор на ООУ Блаже Конески Прилеп)

ДојдиВиди овој пат за вас редовните наши читатели разговараше со директор Марија Дулевска. Дулевска е пример за еден директор, посветеност и многу труд вели се клучот за успехот. Во продолжение прочитајте го целото интервју: 1.ДојдиВиди – Здраво Марија како сте? -Здраво добра, благодарам на прашање! 2.ДојдиВиди – Како поминавте за Новогодишните и Божиќните празници? -Како […]

10258028_10203906817384227_7677248400288319224_n
ДОМА ИНТЕРВЈУА

Во целост ви го пренесуваме интервјуто со г-ѓа Весела Честоева, директорка на Археолошкиот музеј на Р. Македонија дадено за порталот “МАРИЛИ”

Ова беше прва македонска археолошка изложба во САД и основна цел ни беше да го прикажеме целокупниот развоен пат на накитот од нашата историја, а притоа одделно да се истакне секој историски период. Презентираните артефакти претставуваат сведоштво за културниот континуитет и идентитет, уметничките тенденции и иновативниот дух на луѓето што егзистирале на оваа територија од […]

12923293_10207436734810573_4176824794800250109_n
ДОМА ИНТЕРВЈУА

ЕКСКЛУЗИВНО!! Во “ДојдиВиди” со Д-р. Златко Кесковски

Тимот на “ДојдиВиди” овој пат за вас редовните читатели на нашиот портал го интервјуира г-дин, Д-р. Златко Кескови. Задоволството е на наша страна а вие драги читатели ужувајте додека го читате ова интервју. 1.ДојдиВиди:Добар ден Кесковски, среќна нова 2017-та година и божиќни празници, како сте? -Среќна Нова година и Честит Божик на сите ваши читатаели […]