Dimitri-Paje-Francuska
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Фудбалерот остана без скапото ламборџини: Револтирани фанови со цигли го уништиле автомобилот на Паје (ФОТО)

Откако се потврди веста дека Дмитри Паје одлучил дефинитивно да го напушти Вест Хем  искршен е неговиот автомобил пред куќата во која живее во Лондон. Како што се наведува вандали со цигли ги искршиле стаклата на автомобилот по што Паје одлучил да ја напушти Англија и да се врати во Франција. Паје одби да тренира […]

melania-trump
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Меланија во златен фустан на официјалната вечера со Трамп

Доналд и Меланија Трамп ноќеска присуствуваа на официјална вечера откако Доналд беше избран за претседател на САД. Трамп, очекувано, се појави во смокинг, додека првата дама на САД, Меланија одбра фустан со сирена крој. Иако сите се фокусираа на финалниот говор на Трамп пред да стане 45. претседател на САД, Меланија успеа да одвлече голем […]

dzordz-kluni-amal-alamudin-venecija-vencanje-foto-rojters-1411936356-576285
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Амал и Џорџ Клуни очекуваат близнаци?

Сопругата на славниот актер Џорџ Клуни, Амал е бремена со близнаци, пренесуваат американските медиуми. Како што објави InTouch Weekly, славниот пар очекува девојче и момченце. Веста е објавена откако Амал го покажа трудничкото стомаче во фустан со цветен дизајн на премиерата на филмот „The White Helmets“ во Лондон, на 9 јануари. Триесет и осумгодишната адвокатка […]

15977801_10158505666960725_8403715375076309151_n
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Меланија Трамп елегантна во црно до Доналд пред неговата инаугурација

Доналд Трамп е се поблиску до Белата куќа и официјалното превземање на функцијата претседател на САД.Еден ден пред неговата инаугурација, тој беше фотографиран со сопругата Меланија, додека излегуваше од својот приватен авион. За време на пристигнувањето во Вашингтон, Меланија носеше црно палто, елегантни салонки и очила за сонце од Гучи. Извор:Фемина.мк

maxresdefault
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Лила во врска со братот на Столе Стоилов?!

Веќе подолго време кружат гласини дека Лила Филиповска е во врска со братот на ракометарот Столе Стоилов, Стефан. Лила и Стефан во неколку пригоди досега прикачуваа истовремено фотографии направени на иста локација, но тој сам, а таа сама. Во едно интервју водителката откри дека кога зборува јавно за љубовниот живот ја следи малер, па затоа […]

337a181dbb2b8f9907f57256deff9613
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Зошто мора да ја переме новата облека пред да ја облечеме?

Многу луѓе немаат навика да ја исперат штотуку купената облека, без да знаат дека тој недостаток на навика може да предизвика сериозни здравствени проблеми. Стручните лице предупредуваат на тоа дека облеката пред да стигне до вас поминува низ многу раце, кутии и складилишта. Токму заради тоа новата облека може да биде „идеална“ за размножување на […]

MONACO - JULY 27:  Novak Djokovic and Jelena Ristic attend the cocktail at the 'Love Ball' hosted by Natalia Vodianova in support of The Naked Heart Foundation at Opera Garnier on July 27, 2013 in Monaco, Monaco.  (Photo by Pascal Le Segretain/AdB/French Select via Getty Images)
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Новак Ѓоковиќ купил два апартмана на Менхетн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој моментно се натпреварува во Мелбурн, уплатил два ексклузивни апартмана во њујоршкиот кварт Менхетн, пишува весникот „Волстрит џурнал“. Ѓоковиќ купил два одвоени двособни апартмана, секој со површина од 185 метри квадратни во Мерзер стрит во јужниот дел на Менхетн, во објект кој го проектирал познатиот архитект Ренцо Пијано. Директорката за продажба […]

Endless_closet_stitchup_extended_copy
ДОМА ИНТЕРЕСНО

„Случајна икона“: 63-годишна професорка е модна блогерка со авангарден стил

Лин Слејтер е од жените кои не се обидуваат да се вклопат во толпата, знаат точно кои се и носат сè со огромна самодоверба. 63-годишната блогерка, која работи како универзитетска професорка и стои зад блогот „Accidental Icon“, привлекува фанови со моќна и минималистичка естетика. Својот стил на облекување го опишува со неколку збора – „минималистички, […]

16118639_1295264423829765_1300105895_n
ДОМА ИНТЕРЕСНО

ОПИС -Бојан Бежоски Зрколски

ОПИС Напишав стотици стихови од кои половина беа љубовни, некои посветени, намерни, од мене за тебе испишани. Некои се потсмеваа, некои се насолзуваа, некои се пронајдуваа а повеќето, повеќето молчеа пред силата на вистината и искреноста. И сега велиш дека Јас не сум Јас и дека меѓу нас немало ништо, добро нека биде простум чисто. […]

6153019139_8b5d15419e_b
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Мала „библиотекарка“: Има само 4 години, а веќе има прочитано повеќе од 1.000 книги

Четиригодишно девојче ја доби честа да помине еден ден како библиотекарка во најголемата библиотека на светот. Причината за тоа е што тоа веќе има прочитано повеќе од 1.000 книги.     Малата Далија Мари Арана од САД започнала да чита на 2-годишна возраст и веќе има прочитано повеќе книги од голем дел од возрасните. Кога […]