ДОМА ИНТЕРЕСНО

Во Украина родено првото бебе од три родители

Брачен пар од Украина, кој поради неплодност од двете страни, благодарение на учество на трето лице, го доби своето прво дете, пишува Times. Докторите во Киев успешно извеле ин витро оплодување кое вклучува учество на ДНК материјал од три личности. Здравото бебе е родено на 5 јануари годинава. Јајце клетката од мајката била оплодена со […]

16118639_1295264423829765_1300105895_n
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Бојан Бежоски Зрколски-( СТОП за дискриминацијата ) МУСЛИМАНЕ БРАТЕ

Муслимане брате, дај да се поздравиме рака со рака, животот ни минува и така. Муслимане брате, јас се крстам ти се клањаш, но повторно и двајцата на Бога се молиме, иста молитва до Него упатуваме, мир и спокој на душа да имаме. Муслимане брате, јас за Велигден црвено јајце ти давав, ти од радост блескаше […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Брз ручек: Пилешко во мед и сенф

Немате идеја што ново да зготвите за целото семејство? Ова е одличен рецепт кој го сакаат дури и најмалите. Брзо се подготвува и што е најважно, едноставно ќе ве натера дури и прсти да излижете. Како да го подготвите? Потребни состојки: 1kg пилешки прсти ½ шолја мед ½ шолја сенф 1 лажичка сув босилек 1 […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Научно потврдени разлики меѓу машкиот и женскиот мозок

Исти, но сепак различни – ова веројатно би била најдобрата дефиниција кога се во прашање мажите и жените. Честопати наидуваме на конфликти не можејќи да сфатиме зошто спротивниот пол ги прави нештата многу поинаку од нас. Научниците после многу истражувања докажале дека иако и едните и другите сме исто изградени, нашите мозоци ги доживуваат нештата […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Американски војник ги помина границите со Меланија Трамп

На свечениот бал кој се одржа вчеравечер, во чест на инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на САД, сите очи беа свртени кон него и кон неговата сопруга, првата дама, Меланија Трамп. Тие беа главните актери на подиумот, додека присутните од страна со љубопитност гледаа колку Трамп и Меланија се вешти во танцувањето. Сепак, настрана […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Статусот на денот го има Драгољуб Китоски

Овој пат статусот на денот го има Македонецот и војводата Драгољуб Китоски. Тој на својот профил напиша: Груевски:Купувајте Македонски Производи Трамп:Купувајте Американски Производи Претседателот Груевски ќе биде запишан со златни букви во Македонската Историја!!!  

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Сите се прашуваат зошто Меланија облече сина креација – ова е одговорот

Меланија Трамп која од вчера официјално е прва дама на САД, за инаугурацијата на својот сопруг, Доналд Трамп, реши да облече модерна, елегантна, сина комбинација, а многумина се запрашаа зошто нејзиниот избор паднал токму на ова модно парче. Одговорот е следниот: Креацијата на Меланија од Ралф Лорен многу потсетува на онаа на Џеки Кенеди, и […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Колку прекрасно детенце ќе му роди Дилара на Харун!

Не случајно популарната турска серија „Парампарче“ го добила името, бидејќи од сценариото секој од карактерите постојано доживува страшен и хаотичен пресврт. Веќе знаете дека Ѓулсерен ќе биде убиена на свадбата со Џихан, а пак Дилара откако ќе се разведе од него, ќе започне романса со Харун, ривал од младоста на нејзиниот поранешен сопруг. Згора на […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Тато мора да патува многу често од работа – како да се справите со семејството?

Патувањата врзани со работата додека бевте сингл звучеа извонредно. Немавте грижа на совест, уживавте во нив, никој не ве чекаше дома и немаше потреба да се објаснувате никому. Но, сега имате сопруга, деца, дом, семејство. А тие луѓе не се домашни миленичиња, па да замолите некој близок да ви ги почува на неколку дена. Неколкудневните […]

ДОМА ИНТЕРЕСНО

Фудбалерот остана без скапото ламборџини: Револтирани фанови со цигли го уништиле автомобилот на Паје (ФОТО)

Откако се потврди веста дека Дмитри Паје одлучил дефинитивно да го напушти Вест Хем  искршен е неговиот автомобил пред куќата во која живее во Лондон. Како што се наведува вандали со цигли ги искршиле стаклата на автомобилот по што Паје одлучил да ја напушти Англија и да се врати во Франција. Паје одби да тренира […]