horoskop_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Ова се најдобрите пријатели во хороскопот

Ова се трите хороскопски знаци кои се најдобри пријатели, според хороскопот. Вага Од сите знаци, Вагите се најфини и најмирни личности. Тие никогаш нема да ве повредат со причина. Не прават напор никому да му вратат, бидејќи веруваат во карма и ги оставаат работите така. Тие се луѓе кои често велат „да“. Побарајте им совет, […]

3-trikovi-so-koi-kje-gi-popravite-oshtetenite-ochila-za-sonce-01_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

3 трикови со кои ќе ги покриете гребнатинките на очилата за сонце

Очилата за сонце се задолжителен моден додаток преку целата година, а посебно во лето. Но, колку и да внимаваме, тие многу лесно може да се оштетат. Обично на стаклата на очилата се појавуваат гребнатинки кои го уништуваат стаклото и пречат кога гледаме низ нив. За среќа, постојат три едноставни трикови кои ќе ви помогнат да […]

5-novi-komedii-koi-ke-ve-nasmeat-do-solzi-01_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

5 нови комедии кои ќе ве насмеат до солзи

Понекогаш сè што ни треба за добра релаксација е да го пуштиме мозокот на пасење и добро да се изнасмееме. Смеењето е половина здравје. Заслуживте да се опуштите, а за одлична филмска вечер исполнета со многу комични елементи и насмевки ви ги препорачуваме овие 5 нови филмови кои со сигурност нема да ве разочараат: How […]

5-idei-za-sostanok-koga-ste-vo-vrska-na-dalechina-01_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

5 идеи за состанок кога сте во врска на далечина

Врската на далечина си има свои предности, но и недостатоци, па партнерите мора да остават простор за креативност за да може да ги задржат љубовта и интересот. Иако живеете на различни места, можете да си организирате интересен љубовен состанок, а ние ви предлагаме 5 идеи: Состанок во кафуле Одете во некое кафуле каде има бесплатен […]

9-tajni-koisto-kino-salite-gi-krijat-od-vas_1_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

9 тајни кои кино салите ги кријат од вас

Сите сакаме да гледаме филмови на големото платно во кино салите. Но многу работи ни се нејасни во врска со киното. На пример, зошто пуканките се скоро исто толку скапи како и билетот? Дознајте ги тајните кои кината ги кријат од посетителите: Заради краткото време помеѓу две проекции, вработените не ги чистат доволно добро кино […]

bejl_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Славниот актер се здебели до непрепознатливост заради филмска улога- не личи на себе

Холивудскиот актер Кристијан Бејл, кој е познат по трансформациите за улогите кои ги прифати, повторно пред себе имаше таква задача. Тој се здебели до тој степен, што ретко кој би можел да го препознае. Тоа го направи поради улогата во биографскиот филм за Дик Чејни, кој беше 46-ти потпретседател на САД, за време на Џорџ […]

halle-berry-640x360_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Хали Бери открива за нејзиното минато: Пред да станам славна бев бездомничка

Кога не сакаше да ми прати пари, не разговаравме една година. Но сега мислам дека тоа е една од најдобрите работи кои ги направила за мене, заклучила убавата актерка. Славната актерка на 18 години се преселила од Чикаго во Њујорк, но наскоро останала без пари. Педесет годишната Хали Бери тогаш едно време живеела во место […]

image
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Како да ја одберете најслатката лубеница? Еве неколку трикови

Како да ја одберете најслатката лубеница? Еве неколку трикови кои ќе ви помогнат да одберете убава лубеница со која ќе се засладите во овие топли денови. 1. Убавината е важна Бидете во потрага по цврста и симетрична лубеница без пукнатини, вдлабнувања или меки делови на кората. Без разлика на тоа од каква природа се оштетувањата […]

tramp-4_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Трамп е првиот претседател на САД по 150 години, којшто нема милениче

Американскиот претседател Доналд Трамп прекрши традиција стара 150 години, со тоа што е првиот претседател по толку време без домашно милениче во Белата куќа. Последниот претседател без свој љубимец беше Ендру Џонсон, кој од таа должност замина во 1869. како еден од двајцата претседатели на САД против кои беше покренато отповикување. Белата куќа била дом […]

cester_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

Linkin Park објавија спот во исто време со смртта на нивниот фронтмен

Во исто време кога започна да се распространува веста за смртта на фронтменот Честер Бенингтон, „Linkin Park“ го објавија спотот за „Talking To Myself“. Славниот Честер се самоуби во својот дом на 41-годишна возраст. Веројатно останатите членови на бендот и менаџментот не беа информирани за големата загуба. Всушност, бендот имал закажана фотосесија истиот ден и се […]