dik_Easy-Resize.com (1)
ДОМА НОВОСТИ

ВМРО-ДПМНЕ со број 13, СДСМ со 19 на гласачкото ливче за локалните избори

Попладнево се случи жрепката за редоследот во единствената листа на кандидати – редоследот на гласачките ливчиња во Државната Изборна Комисија. Листа на кандидати за членови на совет и листа на кандидат за градоначалник, кои се поднесени од ист подносител добиваат ист реден број во сите општини. Вака ќе изгледа гласачкото ливче: СДПМ 1 Коалиција алијанса […]

Frckoski-Top-Tema_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Фрчковски со закана до судиите дека ќе одговараат кривично, се создава судство по теркот на СДСМ!?

На вчерашната емисија ,,24 Анализа” на  телевизија 24 -Вести  универзитетскиот професор, Љубомир Фрчковски,близок до актуелната власт на СДСМ истакна дека   мора да има судење на судии и судиите мора да се соочат со  кривични пријави,  почнувајќи од бившиот претседател на Основен суд 1 до Врховниот суд. -Нашите до ден денеска ако го забележите начинот на изразување,не можеа […]

talat-dzaferi_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Џафери се обидува да ги замолчи пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои обелоденија криминали на ДУИ

Талат Џафери денес се обиде да го замолчи пратеникот Антонио Милошоски кој од собраниската говорница почна да ги изнесува информациите за сторен криминал на градоначалниците од ДУИ. Во моментот кога Милошоски се обиде да ја објасни потребата од носењето на законот за двојазичност дека е со цел да се сокријат криминалите и неспособноста на ДУИ […]

antonio-milososki-640x366_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Милошоски: Неуставниот закон за двојазичност се носи за да се прикрие корупцијата и неспособноста на функционерите на ДУИ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на денешната собраниска седница, истакна дека неуставниот јазик за двојазичност се носи за да се прикријат корупцијата и неспособноста на функционерите на ДУИ. -Кој има потреба од носење на неуставен закон, дали имаат потреба некои пратеници кои што земале или не земале пари да гласат за ваков закон, дали тие […]

marijan-risteski-600x400_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Марјан Ристески: Заедно да продолжиме со проекти за подобра иднина

Марјан Ристески, актуелниот градоначалник на Прилеп е кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ на претстојните локални избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Ристески досега трипати ја извршувал оваа функција и сега по четврти пат ќе се обиде да ги освои гласовите на прилепчани. – Во изминативе 12 години заедно со Вас Прилеп го направивме […]

mickoski-520x293_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Мицкоски до Кирацовски: Вистинската анкета ќе биде на денот на изборите

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната дебата во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски му порача дека вистинската анкета ќе биде на денот на изборите. -Денот на изборите беше на 11 декември кога на народот на Зоран Заев му порача „Господине Заев вие сте минато, […]

sdsm_vmro_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Анкета на „Димитрија Чуповски“: Огромна предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ во пресрет на локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ има огромна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Според анкетата на институтот „Димитрија Чуповски“, 28,4 отсто од гласачите би гласале за ВМРО-ДПМНЕ доколку утре се одржат избори, а за СДСМ би гласале 18,1 процент. Според анкетата, најголема доверба ужива претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, односно 29,2 отсто, […]

zaev-deskoska_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Владата на СДСМ ги укина дисперзираните студии, младите извисени

Животот за младите кој беше ветуван од страна Зоран Заев, најверојатно е живот за младите во странство, не во Македонија. Барем така велат бројките, во последните три месеци, период во кој на власт е СДСМ, а Владата ја предводи Зоран Заев, 20.000 млади лица ја напуштиле државата. А според политиките кои ги има Заев за […]

vmro-dpmne-1_Easy-Resize.com (1)
ДОМА НОВОСТИ

Петар Ристески-За земјоделците од Прилепско но и од цела Македонија субвенции повеќе нема

Претседателот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, денеска ги посети земјоделците во населеното место Мажучиште и одржа прес-конференција за медиумите. Ристески изјави: -Вие од Прилепско но и од цела Македонија, сега е се јасно, за вас субвенции повеќе нема. За вас повеќе нема грижа, вие сте понижени и изманипулирани од Зоран Заев. Ова не го […]

gero-640x361_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Героски полиен на глава со боите со кои „Шарените“ го нагрдуваа Скопје (ФОТО)

Новинарот Бранко Героски го извлече најдебелиот крај пред кафулето Манда, откако Љупчо Палевски врз него истури цела канта со боја. „Не сме задоволни од Владата. Шарената револуција продолжува“ – му рече Палевски. Извор:Курир.мк Фото:Курир.мк