201401141329_tenis1
ДОМА СПОРТ

Бекер го советува Ѓоковиќ: Фрли го рекетот, скини ја маицата, покажи малку емоции!

За елиминацијата на Новак Ѓоковиќ од 2. коло на Австралија опен свое видување имаше и неговиот поранешен тренер Борис Бекер. -Цело време изгледаше многу ноншалантно на теренот. Тој Новак јас не го познавам! Повеќе би сакал да го видам како го крши рекетот, ја кине маицата, да покаже некаква емоција. Не е срамно да се […]

Generated by  IJG JPEG Library
ДОМА СПОРТ

Миркуловски нема скинат мускул, ќе се обиде вечерва да тренира

Повредата на Филип Миркуловски не е од сериозен карактер, па постојат реални шанси тој да настапи на утрешниот осминафинален натпревар против Норвашека, пишува Гол.мк. Мускулот не е скинат, па вечерва Миркуловски ќе се обиде лесно да тренира во Албервил. Дејан Манасков се пожали на повреда, но и кај него таа не е сериозна и тој би требало […]

1409814191_fernando-alonso-1
ДОМА СПОРТ

Ја остави вереницата поради неа: Алонсо се пофали со новата секс бомба!

Русинката Вики Одинцова е новата девојка на шпанскиот Ф1 пилот и заводник Фернандо Алонсо, која очигледно толку го опседна Шпанецот, што тој поради неа ја остави својата вереница Лара Алварез. 22-годишната манекенка веќе се пресели во домот од Алонсо во Дубаи, а фраерот сето слободно време го поминува со оваа бујна убавица. извор : kurir.mk

kire-lazarov2
ДОМА СПОРТ

Лазаров: Желбата и срцето нè доведоа каде што сме

Самиот факт дека игравме против Шпанија и се истрошивме кажува дека извлековме денес максимум. Тие (Исланд) беа подготвени и физички и психички бидејќи имаа повеќе време за тоа, истакна капитенот Кирил Лазаров по натпреварот со Исланд. -Норвешка е противник за почитување. Имаат и глава и опашка.Денес веруваме до крај, како и со Тунис. Така беше […]

izrael-kje-gi-testira-rakometarite-pred-nastapot-na-sp-vo-katar-199383
ДОМА СПОРТ

Македонија против Исланд со нерешен резултат! Трето место во групата!

После тешка и исцрпувачка битка, Македонската репрезентација се најде на третото место во групата со што ја избегнува Франција во наредната фаза од натпреварувањето. Иако со еден бод, доволно за Македонија да има лесен противник и да ги бара своите шанси дури и во следниот круг од ова натпреварување. На нашите момци треба да им […]

France vs. Macedonia, in Krakow, 15 January 2016.
ДОМА СПОРТ

Кире Лазаров: Господ ќе не награди затоа што не калкулираме

Кире Лазаров, капитенот на машката ракометна репрезентација е задоволен од играта на Македонија во дуелот со големата Шпанија, меѓутоа незадоволен е од резултатот и од поразот. Вели дека нема време за плачење, туку да се стегнат заби за наредниот дуел со Исланд. – Заслуживме повеќе, но што е тука е. Немаме време за плачење. Ќе […]

izrael-kje-gi-testira-rakometarite-pred-nastapot-na-sp-vo-katar-199383
ДОМА СПОРТ

Денеска Македонија го игра одлучувачкиот натпревар за третото место

Македонската репрезентација никогаш нема загубено кога и да играла за Водици.  Денеска на Светското првенство македонската ракометна репрезентација игра со Исланд. Натпреварот започнува во 17:45 часот со директен пренос на МРТ. Од овој натпревар ќе зависи пласманот на нашите ракометари во групата. Доколку избраниците на Лино Червар победат, тогаш Македонија ќе заврши на третото место во […]

izrael-kje-gi-testira-rakometarite-pred-nastapot-na-sp-vo-katar-199383
ДОМА СПОРТ

Македонија загуби од Шпанија, утре одиме на голема победа!

Македонската ракометна репрезентација вечерва загуби од репрезентацијата на Шпанија. Капитенот на нашата репрезентација Кире Лазаров кажа дека Господ ќе не награди затоа што ние не калкулираме. Немаме време за плачење и за размислување, време е за спремање за утрешниот натпревар со Тунис! Гордо главата горе Македонци, одиме напред. Во утршниот натпревар со Тунис очекуваме голема […]

0410984001457021799_filepicker
ДОМА СПОРТ

Меси за Роналдо: Го почитувам, фантастичен е

Откако англиските медиуми објавија дека Манчестер Сити на Барселона ѝ понудил 120 милиони евра за Лионел Меси, Англичаните го прашале Аргентинецот дали тој навистина ќе пристигне во Премиер лигата. „Не знам. Барселона ми пружи сè и ќе останам таму додека ме сакаат. Англиското првенство е напорно и потребно е време за прилагодување“, одговорил Меси и […]

izrael-kje-gi-testira-rakometarite-pred-nastapot-na-sp-vo-katar-199383
ДОМА СПОРТ

Вечерва навиваме за Македонија, ќе и се спротивставиме на моќната Шпанија!

Вечерва во рамките од четвртото коло на Светското првенство во Франција со почеток од 20.45 часот, македонската ракометна репрезентација го игра можеби најтешкиот дуел против поранешниот светски шампион, Шпанија. Овој дуел можеби нема никакво значење за избраниците на Лино Червар бидејќи сите мисли на целокупната македонска јавност се насочени на дуелот со Исланд кој се […]