mickoski-520x293_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Мицкоски до Кирацовски: Вистинската анкета ќе биде на денот на изборите

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната дебата во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски му порача дека вистинската анкета ќе биде на денот на изборите. -Денот на изборите беше на 11 декември кога на народот на Зоран Заев му порача „Господине Заев вие сте минато, […]

235738img-354666_Easy-Resize.com
ДОМА ТЕХНОЛОГИЈА

Facebook тестира Snooze копче за пријателите кои ви досаѓаат

Доколку имате пријател кој прекумерно ви досаѓа со објавувањето слики или премногу често споделува работи кои вас не ве интересираат, социјалната мрежа Facebook би можела наскоро да ви понуди решение за овој проблем. Имено се работи за опцијата „Snooze“, која на корисниците на Facebook ќе им овозможи привремено да престанат да ги следат активностите на […]

sdsm_vmro_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Анкета на „Димитрија Чуповски“: Огромна предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ во пресрет на локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ има огромна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Според анкетата на институтот „Димитрија Чуповски“, 28,4 отсто од гласачите би гласале за ВМРО-ДПМНЕ доколку утре се одржат избори, а за СДСМ би гласале 18,1 процент. Според анкетата, најголема доверба ужива претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, односно 29,2 отсто, […]

runi-640x427_Easy-Resize.com
ДОМА СПОРТ

Руни една година ќе чисти улици: Остана и без возачката поради три пати поголемото количество на алкохол во себе

Вејн Руни го прифати обвинението дека возел пијан, судот му ја одзеде дозволата на 24 месеци и го казни со една година општествено корисна работа. Напаѓачот на Евертон денеска се појави пред суд откако на почетокот од овој месец заврши во полициска станица под сомнение дека возел во алкохолизирана состојба. Тој имал три пати поголемо […]

zaev-deskoska_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Владата на СДСМ ги укина дисперзираните студии, младите извисени

Животот за младите кој беше ветуван од страна Зоран Заев, најверојатно е живот за младите во странство, не во Македонија. Барем така велат бројките, во последните три месеци, период во кој на власт е СДСМ, а Владата ја предводи Зоран Заев, 20.000 млади лица ја напуштиле државата. А според политиките кои ги има Заев за […]

20160707_img_03_Easy-Resize.com
АВТОМОТО ДОМА

Зошто Валентино Роси вози оф роуд мотоцикли

Одговор на сите оние „што му требаше да се глупира со кросот“ муабети. Валентино Роси ја скрши десната нога додека возеше на оф роуд патека. Од тоа произлегоа две работи. Прво, стави крај на обидот да стигне до уште една шампионска титула. Второ, гарантираше дека многу луѓе веднаш ќе го споделат своето мислење на социјалните […]

vmro-dpmne-1_Easy-Resize.com (1)
ДОМА НОВОСТИ

Петар Ристески-За земјоделците од Прилепско но и од цела Македонија субвенции повеќе нема

Претседателот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, денеска ги посети земјоделците во населеното место Мажучиште и одржа прес-конференција за медиумите. Ристески изјави: -Вие од Прилепско но и од цела Македонија, сега е се јасно, за вас субвенции повеќе нема. За вас повеќе нема грижа, вие сте понижени и изманипулирани од Зоран Заев. Ова не го […]

Polovina-cas-pominat-vo-shuma-go-zajaknuva-imunitetot-duri-na-2-meseci-01_Easy-Resize.com
ДОМА УБАВИНА & ЗДРАВЈЕ

Половина час поминат во шума го зајакнува имунитетот за следните 2 месеци

Последното истражување објавено во Европскиот весник за применета физиологија тврди дека времето кое го поминувате во шумските предели го зајакнува природниот имунитет кој е важен за спречување на ракот како и други хронични болести. Секој кој се нашол во шума барем еднаш во животот сигурно уживал во нејзината убавина, но и мирот кој го пронашол […]

gero-640x361_Easy-Resize.com
ДОМА НОВОСТИ

Героски полиен на глава со боите со кои „Шарените“ го нагрдуваа Скопје (ФОТО)

Новинарот Бранко Героски го извлече најдебелиот крај пред кафулето Манда, откако Љупчо Палевски врз него истури цела канта со боја. „Не сме задоволни од Владата. Шарената револуција продолжува“ – му рече Палевски. Извор:Курир.мк Фото:Курир.мк

10-odgovori-na-prashanja-koi-ve-mrzi-da-gi-prebaruvate-na-google-02_Easy-Resize.com
ДОМА ИНТЕРЕСНО

10 одговори на прашањата кои отсекогаш ве интересирале, но ве мрзи да ги гуглате

Обично децата се оние кои имаат милион прашања за сè и сешто, секој ден. Но, има работи што и возрасните не ги знаат, а би сакале да ги дознаат, само што немаат време да се задлабочуваат во мислење и барање на одговорот. Во продолжение дознајте ги одговорите на прашањата што ве мачат, а ве мрзи […]