61295222-svjetsko-prvenstvo-u-rukometu-2017
ДОМА СПОРТ

Вечерва почнува светското првенство во Ракомет

Спектакуларното отварање и манифестацијата на светското првенство во ракомет кое се одржува во Франција ќе може да го следите во живо со пренос на Македонската телевизија со почеток од 20:00часот вечерва.

Македонската репрезентација е веќе во Франција и таму го одржаа и првиот тренинг пред настап во вчерашните доцни часови.

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија, Шпанија и Исланд.

Порталот ДојдиВиди ќе ви ги презентира сите резултати од сите селкции и мечеви во текот на првенството. Следете не ….